درباره نشریه

 | تاریخ ارسال: 1401/12/22 | 
نشریه زبان‌کاوی کاربردی (JSAL )  با تفاهم همکاری موسسه بنیان پویا پژوه اندیشه (BPPAI)، به سردبیری آقای دکتر سید محمد رضی مصطفوی نیا (دانشیار محترم دانشگاه قم)، طی نامه به شماره ثبت ۷۹۹۱۰  مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۱۰ موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را کسب کرده است و در حال معرفی و نمایه در پایگاه های علمی معتبر می باشد.
عنوان پیشین نشریه، آموزش زبان، ادبیات و زبان شناسیJournal of Language Teaching, Literature & Linguistics) بوده که در سال ۱۴۰۱ با عنوان «زبان‌کاوی کاربردی»، منتشر شده است.
 زمینه فعالیت این فصلنامه، ارائه­ ی یافته ­های جدید پژوهشی در حوزه‌های مرتبط با زبانشناسی کاربردی (آموزش زبان، روانشناسی زبان، جامعه شناسی زبان، زبانشناسی حقوقی، نشانه شناسی، تحلیل گفتمان و ...) است. از این رو مقالاتی که در راستای دانش‌افزایی، گسترش مطالعات میان‌رشته ­ای، نظریه‌پردازی، نقد و نوآوری در حوزه‌ی مطالعات نشریه باشد، در اولویت قرار خواهد گرفت.
 لازم به ذکر می باشد نشریه حاضر، با دورنمای کسب رتبه بین المللی  Scopus  و  ISI در مرحله ارزیابی است و تاکنون در چندین سایت خارجی و داخلی، نمایه شده است.
خط مشی دسترسی آزاد: زبان‌کاوی کاربردی (JSAL)؛ به‌طور کامل الزامات انتشار دسترسی آزاد را طبق «Creative Commons Attribution ۴.۰ International License (CC BY ۴.۰)» رعایت می‌کند.  بر طبق این مجوز کاربران اجازه دارند اقدامات خواندن، دانلود، کپی، اشتراک‌گذاری، چاپ، جستجو و برقراری لینک با متن کامل مقالات را انجام دهند. لازم به ذکر است متن کامل مقالات منتشرشده به صورت رایگان و بدون نیاز به ثبت‌نام در نشریه در اختیار خوانندگان قرار دارد
این نشریه از آیین‌نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی (COPE) پیروی می‌نماید. مقالات ارسالی از طریق سامانۀ همیاب مشابه‌یابی می‌شوند.
در راستای معرفی و نمایه نشریه در پایگاه های معتبر علمی بین المللی، مقالاتی که حاوی مطالب نو علمیِ مرتبط با نشریه یا توسط دانشجویان زبان خارجه یا با همکاری اساتید دانشگاه های بین المللی، نگاشته شود در اولویت بررسی و چاپ قرار می گیرد
پژوهشگران گرامی هنگام ارسال مقاله دو فرم تعهدنامه چاپ مقاله وتعارض منافع را تکمیل و همراه مقاله در سایت نشریه بارگذاری نمایید (ارسال ترجمۀ انگلیسی عنوان مقاله، چکیده و کلیدواژه‌ها  و فهرست منابع  بعد از پذیرش مقاله، الزامی می باشد)CAPTCHA
دفعات مشاهده: 187 بار   |   دفعات چاپ: 66 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر